top of page

אודות

biology-220005.jpg

מצוינות באיכות. מובילות בשירות.

שור-ואן הינה חברה המתמחה במתן שירותי סטריליזציה. במפעל החברה שני מתקנים עיקריים לסטריליזציה תעשייתית למוצרים:
1) מקרן גמא מבוסס על רדיו איזוטופ קובלט-60 

2) מאיץ אלקטרונים  
 

שני המתקנים משמשים בעיקר לסטריליזציה של מוצרים רפואיים, ומתאימים גם להארכת חיי מדף והורדת עומס מיקרוביאלי במוצרי מזון, קנאביס רפואי, קוסמטיקה.

החברה פועלת מול לקוחות רבים בארץ ובחו"ל תוך דגש על איכות ועמידה בתקנים המחמירים ביותר לצד ליווי ושירות אישי.
מפעל החברה ממוקם בסמוך למרכז למחקר גרעיני, יבנה. 

פעילות החברה מתרכזת במתן שירותי עיקור לתעשייה הרפואית, תעשיית המזון, מוסדות מחקר ועוד.
 

מגוון שימושים

לתעשיות הרפואה והמזון

  • עיקור (סטריליזציה) למוצרים רפואיים. 

  • עיקור (סטריליזציה) לשקיות אספטיות שונות (Bag in box).

  • עיקור (סטריליזציה) לתפרחות קנאביס וצמחי מרפא.

  • עיקור (סטריליזציה) לאביזרים וציוד לחדרים נקיים ולחדרי ניתוח.

  • עיקור (סטריליזציה) לחומרי גלם לתעשיית התרופות והכימיה.

  • עיקור תבלינים.

  • עיקור חומרי קוסמטיקה.

  • צילוב (cross-linking) או חיתוך (scissioning) פולימרים ושינוי תכונותיהם.

טכנולוגיית ההקרנה​

בחדר ההקרנה של מתקן הקובלט שמפעילה החברה קיים מקור שפולט קרני גמא. קרינת גמא הינה קרינה אלקטרומגנטית מייננת בדומה לקרינת רנטגן, קרינה זו גורמת לנטרול של מיקרואורגניזמים- חיידקים, בקטריות, פטריות ועובשים במוצר המטופל. תהליך זה נעשה ללא פתיחה של האריזות, וללא שום התערבות פיזית או כימית במוצר המוגמר.

מאיץ האלקטרונים שברשות החברה מפיק אלקטרונים באנרגיה גבוהה ובאמצעותם מנטרל מיקרואורגניזמים. טכנולוגיה זאת נקראת ומוכרת בעולם כפסטור קר (cold-pasteurization) ובה המוצר המעוקר לא  עובר תהליכי חימום. מעבר לכך, התהליך אינו כרוך בשימוש בכימיקלים כלשהם ובכך נמנעת הסכנה של ספיחת חומרים זרים למוצר המעוקר. משך הטיפול הינו קצר בהשוואה לתהליכי עיקור חלופיים וניתן להשתמש במוצר מיד לאחר התהליך ללא צורך בהמתנה.

מדידה

בנוסף לזמן החשיפה המחושב, מבוצעת מדידת מנת הקרינה באמצעות דוזימטר המוצמד לעמדה בנקודה קבועה- המכונה נקודת המדידה הסטנדרטית. לאחר יציאת הקרטונים, הדוזימטר מוסר מהעמדה ומתבצעת קריאה של המנה בספקטרופוטומטר מכויל. חשוב להבין כי נתוני המנה הנמדדים משקפים את המנה בנקודת המדידה הסטנדרטית, ואילו בנקודות שונות בחלל העמדה יימדדו מנות קרינה שונות.

הסיבה לכך היא שלכל אריזה, בהתאם לסוג החומר ותצורת האריזה, יש צפיפות שונה וסידור פנימי שונה. מנת הקרינה, הנמדדת בנקודות שונות בחלל האריזה, מתפלגת בהתאם לפרמטרים הייחודיים לאותה אריזה.

מדידת מנות הקרינה באזורים השונים באריזה, מבוצעת בעזרת תהליך המיפוי, אותו מחויבים הלקוחות לבצע, לפי התקן, במסגרת הוולידציה לתהליך העיקור של מוצריהם. באחריות הלקוחות לבצע מיפוי של התפלגות מנת ההקרנה בחלל האריזה שלהם, ביחס לנקודת המדידה הסטנדרטית, ומתוכה לחשב את מנות המקסימום והמינימום שמתקבלות במוצר.

איך זה עובד?

מוצרים מוגמרים של הלקוחות מועמסים לתוך עמדות. המוצרים מתקדמים בתוך עמדות אל תוך חדר ההקרנה ושוהים בתוכו, בהתאם לזמן החשיפה הנדרש. זמן החשיפה מחושב ומתוכנן בהתאם לדרישות הסטריליזציה של הלקוחות.

הסמכות

שיקולים בבחירת גודל האריזה

המידות הפנימיות של העמדה (המכל אליו מוכנסות האריזות) הן 45*45*88 ס"מ. המשקל המרבי הכולל בעמדה הוא 50 ק"ג. מבחינה טכנולוגית ואיכותית אין אפשרות לשלוח להקרנה עמדה המועמסת חלקית. העמדה חייבת להיות מלאה במלואה. כאשר אין אפשרות להבטיח את מילוי העמדה באריזות זהות, קיים צורך להכניס לעמדה את האריזה בשילוב עם אריזות אחרות. שהעיקרון המוביל בבחירת מידות האריזה הוא ניצול מרבי של הנפח המוקרן. 

החברה פועלת על פי הסטנדרטים הבינלאומיים ונמצאת בפיקוח של משרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה ומשרד העבודה. המפעל נמצא תחת פיקוח שוטף של מעבדה מוסמכת לבטיחות קרינה על פי הנחיות המשרד לאיכות הסביבה ומשרד העבודה.

החברה עומדת בתקנים המחייבים העדכניים ביותר של ISO 9001   ISO 13485 ISO 11137 החברה מוסמכת ורשומה בגופי בדיקה בינלאומיים כגון: FDA, משרד הבריאות היפני, ITC.

החברה נבדקת תקופתית על ידי גופי בדיקה בינלאומיים שונים (Notified Bodies) ומאושרת כספק שרותי עיקור לחברות בינלאומיות שונות באירופה , ארצות הברית, יפן ואוסטרליה.

 

אנו מזמינים גם אתכם ליהנות מניסיון רב שנים לצד חדשנות ויצירת פתרונות ייחודיים המותאמים אישית לכל מוצר ומוצר.

bottom of page